פסטיבל אאוטליין 2022

17-23 לאוגוסט 2022

פסטיבל ״אאוטליין״ הוא חגיגה של איור המתקיימת זאת הפעם השישית בירושלים.
בשבוע של תערוכות ואירועי תרבות הפתוחים לקהל הרחב, האיור יוצא אל קדמת הבמה ומייצר שפע של פרשנויות וסיפורים. ​עשרות משתתפים לוקחים חלק בשבוע שכולו אהבה לאיור: מאיירים, אנימטורים, מעצבים, אמנים משוררים, מוזיקאים ומספרי סיפורים. במהלך הפסטיבל יוצגו 14 תערוכות שונות ויתקיימו מגוון אירועים בגלריות, מוזיאונים, חללי תצוגה, במוסדות תרבות ואמנות וברחובות הבירה.

 

הפסטיבל פועל השנה תחת נושא הגג ״חזרות״, אשר מובא לידי ביטוי במגוון התערוכות והאירועים:  תערוכות שיחזירו אתכם לעבר ולנוסטלגיה, בו בזמן שיקחו אתכם היישר אל העתיד; חזרה לחומר, וחזרה לרוח; תערוכה המחזירה אבידות; ותערוכה שתציץ אל מאחורי הקלעים של עולם התיאטרון.

התערוכות יציגו פרשנויות חזותיות שונות בהקשרים של אדריכלות, ספרות והיסטוריה, בהם חיבור של איור ואמנות, אנימציה , איורי קיר ומגוון טכניקות שידגישו את הנושא.

 

פסטיבל "אאוטליין" הוא פרויקט של 'ביתא' – המחלקה לאמנות חזותית, האגף לתרבות ואמנויות בעיריית ירושלים בשיתוף הקרן לירושלים.

 

 

צוות אאוטליין 2022:

ניהול כללי: אופירה לבנון – ביתא – המחלקה לאמנות חזותית, עיריית ירושלים

ניהול אמנותי: נועה קלנר

הפקה: אורי ועקנין

תיאום הפקה: שירה ונונו וספיר איזנשטטר
עריכת תוכן: אורי דרוקמן 

סושיאל מדיה: מרים סלע

מיתוג: אהרון פרידמן, סטודיו שיפט

איור למיתוג: דיאנה פרוקופץ

יח"צ: מונוקרייב

 


באי הפסטיבל ואמניו,
פסטיבל אאוטליין, שהפך בשנים האחרונות לחגיגה אמנותית המעמידה במרכזה את האהבה לאיור ולמילה הכתובה, מהווה מוקד משיכה זאת הפעם השישית לאלפי חובבות וחובבי יצירה מירושלים ומחוצה לה. אף שהאיור לא תמיד זוכה לתשומת הלב הראויה לו ובדרך כלל הוא תלוי במילים אותן הוא מתאר, מצליח הפסטיבל שלפנינו להעמיד את האיור ויוצריו במוקד תשומת הלב ובמרכז הבמה תוך שהוא מייצר לו מגוון רחב של פרשנויות וסיפורים.
מאות אמנים ויוצרי תוכן ממגוון רחב של אמנויות הקשורות לנושא המילה, נוטלים חלק בפסטיבל הססגוני המציע מגוון תערוכות ואירועים בגלריות, במוזיאונים, בחללי תצוגה, במוסדות תרבות ואמנות וברחובות העיר. פסטיבל ייאאוטלייןיי הוא דוגמה נוספת לעשרות פסטיבלים ואירועי תרבות מובילים הנערכים בירושלים מדי שנה והופכים אותה לאבן שואבת עבור מאות אלפי חובבות וחובבי תרבות ואמנות מכל קצוות הארץ. המגוון התרבותי שמציעה ירושלים לתושביה ולבאיה מאפשר לכל אחת ואחד למצוא את החיבורים האישיים שלו וליהנות מחוויית יצירה ואמנות עשירה מאין כמוה.
אני מבקש להודות לכל העושים במלאכה. אני בטוח כי הביקור בפסטיבל יזמן לכולכם חוויה מיוחדת ומזמין את אורחינו המגיעים מחוץ לעיר ליהנות גם מטיול בירושלים היפה במהלכו בוודאי תגלו בה עוד צדדים וחוויות שלא הכרתם.
בברכה,
משה ליאון
ראש העיר ירושלים


אני יכולה לכתוב כאן כל העולה ברוחי , לאתגר את הקוראים להחליט האם להאמין לכּתוּב או לא.
אני יכולה גם לחזור על דברי אחרים או לחזור בי, ובכך להביך את הקורא ולהעמיד את הכתוּב בספק.
מקוריות נמדדת בהצלחתה לא לחזור על מה שכבר נוצר במציאת מילים חדשות וצורות לבטא רעיון חדש.  זה אפשרי בכלל ? האם יש אינספור קומבינציות של מילים, חיבורים ושל רעיונות חדשים, של קוים, כתמים וצבעים שטרם הונחו על הדף?

פסטיבל "אאוטליין" חוזר השנה עם שלל תערוכות, אירועים וסדנאות, ומצליח שוב להפתיע. עומד באתגר.

טובי הכותבים, המאיירים והיוצרים מכל הארץ בוחרים לשוּב אל שבוע האיור הארצי החגיגי הזה שקורה אצלינו, כאן, בירושלים. חגיגה של אמנות, עיצוב ורוּח -שבה , נושבת, מנשבת. על כל זה אני מתבוננת וגאה ביוצרים ובמארגנים מטעמנו, האוחזים בפסטיבל הנפלא הזה במלוא עוּזם בכל שנה מחדש ומביאים יצירה מעולה חדשה אל שוחרי האמנות ואל הקהל

 

בברכה,

הילה סמוליאנסקי

הממונה על האמנות החזותית

אגף תרבות ואמנויות
עיריית ירושלים