פסטיבל אאוטליין 2023

אאוטליין ה-7 – איור ומילים בירושלים | דצמבר – ינואר
איור ומילים בזמן מלחמה

 

עיריית ירושלים מוציאה את האיור אל קדמת הבמה. על רקע המלחמה,  'אאוטליין-איור ומלים בירושלים' משנה השנה את מתכונתו ויתקיים בלוח זמנים מתמשך: החל מאמצע דצמבר ולאורך ינואר ייפתחו עשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, פרשנויות וסיפורים, לצד מגוון פעילויות וסדנאות במרחבים שונים, סגורים ופתוחים, בגלריות, במבנים ייחודיים ובמרחב הציבורי.  מאות מאיירים.ות, אנימטורים.ות, מעצבים.ות, אמנים.ות, משוררים.ות ואוצרים.ות, ייקחו חלק במגוון רחב של תגובות שכולן אהבה לאיור ואהבה לאדם.

 

'אאוטליין – איור ומילים בירושלים' מתקיים זו השנה השביעית ביוזמת האגף לתרבות ואמנויות, עיריית ירושלים, בניהולה האמנותי של המאיירת נועה קלנר. השנה, נבחרה לראשונה האוצרת ליטל מרקוס מורין לניהול הראשי של אאוטליין, שהפך לאורך השנים לאירוע המוביל והמרכזי בתחום האיור בישראל, בעיר שהתברכה בסצנת אמנות מצוינת ומביאה אותה אל קדמת הבמה מדי שנה, כל השנה.

 

החזון לשנתו השביעית של הפסטיבל נראה שונה בתכלית עד ה-7 באוקטובר. אוצרים.ות ומאיירים.ות כבר עמלו על תערוכות ועבודות לנושא העל "שפה", ואז הכל קפא במקום. המאיירות והמאיירים היו בין הראשונים להגיב למצב ברשת, עם עבודות בודדות ופרויקטים מתמשכים שכבר – זמן קצר אחרי – הפכו לוויראליים ואייקוניים. צוות אאוטליין החליט שלא לבטל את האירוע ולתת את הבמה השנה לתגובות המאוירות למצב. התערוכות יציגו תמהיל נרחב של עבודות – כאלה שזכו לתהודה רבה ברשת בגרסתן המוגדלת, המודפסת והמוצגת לראווה, לצד עבודות חדשות שנוצרו במיוחד ויוצגו לראשונה.

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אאוטליין – איור ומלים בירושלים הוא אירוע חשוב ומשמעותי בעיר ובמדינה כולה, והשנה הוא מתקיים בפורמט מיוחד לאור הנסיבות. איור הוא כלי משמעותי לתקשורת ולביטוי, והוא יכול לסייע לנו להבין את העולם סביבנו ולעבד רגשות מורכבים גם בתקופה מאתגרת זו. בירת ישראל נותנת במה לעבודותיהם של מאיירים ומאיירות מהארץ ומהעולם, ואני מזמין את כלל תושבי העיר והמתארחים בה מדרום ומצפון להגיע לאירועי אאוטליין הייחודיים, זו השנה השביעית. בערבות ההדדית וברוח הירושלמית – ננצח!".

 

נועה קלנר, מנהלת אמנותית 'אאוטליין': ״איור כשמו כן הוא – ביכולתו ובתפקידו להאיר למרחקים, וברגעים חשוכים להדליק אור בלבבות. איור יכול לשמח ילד בן 7 ולרגש אדם בן 70, הוא מתקשר, נוגע ומצליח להציג נושאים רגישים באופן אחר. גם בשעת מלחמה. השנה אאוטליין מציג איור שהרגיש שיש לו מה לתת, איור שרצה להביע, לחזק ולרפא. נבחרו השנה מגוון תערוכות ועבודות – בהן תערוכות המייצגות את החוסר, את הבלבול והשכול, ולצידן תערוכות שרוצות לתת לנו נחמה וחיזוק. תערוכות שנולדו מתוך שבר גדול ונותנות במה להרבה אור.״

 

 

צוות אאוטליין 2023:

ניהול ראשי: ליטל מרקוס מורין

ניהול אמנותי: נועה קלנר

הפקה: אורי ועקנין

תיאום הפקה: מיטל איזביצקי

עריכת תוכן: גיל רוביו

מיתוג: אהרון פרידמן, סטודיו שיפט

איור למיתוג: נעמה בן נחום

יח"צ: מונוקרייב

 

עקבו אחרינו ברשתות לכל העדכונים: פייסבוק | אינסטגרם