אירועים

6 אוגוסט
כ״ח אב
אירוע פתיחת תערוכה // פעם עץ ביער 11:00-14:00 גלרית ביתא, יפו 155

תקלוט בוהוריים+מינגלינג ונישנושים בגלריה

DJ איתמר כהן- מוזיקת ערב לשעת יום, צלילת עומק על קו החוף, צלילים מהמזרח התיכון, מהקו המפריד בין סוף הלילה ותחילת הבוקר במועדון, כיוון רגוע אך מתגמל.

6 אוגוסט
כ״ח אב
שישי צהריים בתערוכה ״קצוות״ 12:00 הגלריה ברחוב יפו 17, מול כיכר ספרא

נשמע מוזיקה, נרים כוסית ונמכור פרינטים צבעוניים חמים מהמדפסת

8 אוגוסט
ל' אב
חקלאות עירונית וחקלאות מחדשת עם אסף בן ארוש ומוסללה 19:00 המרפסת של מוסללה, יפו 97

סיור חקלאות עירונית | 18:00-18:30

סדנת כדורי זרעים | 18:30-19:00

הקרנת הסרט "התחדשות" – ReGeneration | 20:00

11 אוגוסט
ג' אלול
מאחורי הקלעים של ספרית האיור 16:00 + 17:30 ספרית האיור, מוזיאון ישראל

סיור אל מאחורי הקלעים של אגף הנוער וספריית האיור במוזיאון ישראל עם האוצרת אורנה גרנות והמאיירת מיכל בוננו. מיכל ואורנה יקחו אותנו אל עולמות קסומים ויחשפו שכבות שונות של תקופות מעולם האיור המתחבא במחסנים של המוזיאון.

הכניסה למוזיאון ולסיור חופשית בהרשמה מראש בלבד!

12 אוגוסט
ד' אלול
חזרה ללימודים // אירוע נעילת הפסטיבל 20:00 בית אורי צבי, יפו 34

משתתפי התערוכה "לאין שיעור" ו"מקום לשירה" יקריאו כמה שירים מימי בית הספר העליזים ויספרו על תהליכי העבודה על האיורים והשירים בתערוכה המוצגת ברחובות העיר.

פעמון בית הספר יצלצל לכבוד כניסתו של המורה והיוצר יובל מנדלסון

מנדלסון הוא יוצר, מוסיקאי ומורה לאזרחות. במופע יבצע שירים מכל התקופות, להיטים וחדשים, סיפורים וקשקושים. גיטרה: רענן פוגל.

5 אוגוסט
כ״ז אב
יום הפתיחה החגיגי 10:00—23:00 בכניסה לבית החולים שערי צדק לשעבר, רחוב יפו 157

השקת פסטיבל אאוטליין 2021 יחד עם סיורים, הופעה של רונה קינן, איורים בלייב, פודקאסט לייב, עשרות אמנים ו-14 תערוכות על ציר יפו במרכז העיר.
לצד חשיפת 14 התערוכות יתקיימו אירועים מיוחדים לכבוד ההשקה.

10 אוגוסט
ב' אלול
קומיקס אוטוביוגרפי: שיחה 18:00 בית אורי צבי, יפו 34

במהלך השנה האחרונה, היוצר יניב טורם הוציא לאור את ספרו, ׳הֵלֶךְ׳, אשר מתאר שיחה בינו לבין אביו בה צפה ועולה שאלת הזהות הדתית, קיום המצוות והסוגיות החינוכיות שהובילו אותו לתהות על בחירותיו. ממש עם פתיחת הפסטיבל, יצא לאור ספרה של היוצרת רעות בורץ, ׳יבוא בקלות – מיומנה של מטופלת פוריות׳, בו היא מתארת את חוויותיה האינטימיות ביותר מתהליך טיפולי הפוריות שעברה לצד בעלה. 

בשיחה פתוחה וכנה, שני היוצרים ישוחחו על תהליך העבודה המורכב של יצירתם: על הצורך, לצד החשש, ביצירת ספר חשוף; על ייחודיותו של הקומיקס והדרכים השונות שהוא מאפשר לספר סיפור, ובמיוחד סיפור אישי; על תהליך ההוצאה לאור; ועל התגובות של הסביבה, אחרי ותוך כדי העבודה.

10 אוגוסט
ב' אלול
"סהר" // נובלה גרפית 19:00 בית אורי צבי, יפו 34

האמנית והמאיירת ענת מרטקוביץ' תדבר על תהליך העבודה וההשראות שהובילו ל"סהר", נובלה גראפית שנעשתה בשיתוף פעולה עם האמן והמעצב היית'ם חדאד, בהוצאה עצמית בתמיכת מפעל הפיס. 

"סהר" מתארת יומיים במהלך חיי משפחה, וסובבת סביב אירוע דרמטי הקוטע את חייהם. הסיפור מתפתח באופן א-לינארי ופנטסטי, ומנסה להציג את ההתמודדות הבלתי אפשרית בשיגרה של אלימות מבית ומחוץ. הספר מורכב מאיורים עשירי פרטים על סקאלת השחור-לבן, כשמעט הטקסט שמלווה את הסצינות מתחלף בין שפות ודרכי תקשורת שונים. 

10 אוגוסט
ב' אלול
עובדים על זה 20:00 בית אורי צבי, יפו 34

הַמְּנַפֶּצֶת. הַגּוֹזֵז. הַמְּחַתֵּךְ. הַקּוֹצֶרֶת. אלו רק חלק מהדמויות שנפגוש בערב שיוקדש כולו לבעלי המלאכה ובעלות המקצוע המפתיעים ביותר בשוק העבודה. נצא למסע שמתחיל בעבודת המשכן לפני שלושת אלפים שנה, עובר דרך המלאכות שאנחנו מתבקשים לשבות מהן בשבת, ונסיים בשיחה עם יוצרות ויוצרי התערוכה ׳לַמְּלָאכָה׳. התערוכה מציעה פרשנות חזותית חדשה למרחב התעסוקתי, ומוצגת בתחנות הרכבת הקלה בירושלים – הרֶשֶׁת הַעִצְבִּית של הממהרים למלאכת יומם.  

בואו אחרי יום עבודה לערב של היכרות עם המאיירים שהביאו לכם את בעלי המלאכה לרחוב, והסבר מפי המעצב והאוצר דוב אברמסון –  וגם להרים כוס בירה – ולהכיר את המקצועות שלא תמצאו בלינקדאין.

11 אוגוסט
ג' אלול
דני קרמן מספר על אבנר כץ 19:30 אולם לאמנות ישראלית, מוזיאון ישראל

מפגש מיוחד במוזיאון ישראל בתערוכה "אני כבר הייתי" 

אוצרת התערוכה אורנה גרנות מארחת את המאייר דני קרמן לשיחה מיוחדת בתערוכה "אני כבר הייתי" במפגש יספר דני על חברו אבנר כץ מנקודת מבט אישית ואמנותית.

יצירתו של אבנר כץ (2020-1939) עמדה איתן על שלוש רגליים: איור, ציור וכתיבה. כל אחת מן השלוש בנתה וחיזקה את רעותה ותרמה למגוון העשיר של עבודותיו, שניחנו בקו מובחן.

בתערוכה מוצגות שלוש קבוצות של דיוקנאות עצמיים שיצר, ובכל אחת מהן מינון משתנה של טקסט ותמונה. ההתבוננות בהן יחד  מעשירה את דמותו כאדם וכיוצר ייחודי: סופר שמצייר תמונות וצייר שכותב מטפורות.

 

9 אוגוסט
א' אלול
"וחי זאב עם כבש" // שאלות על מדיום האיור 19:00 גלרית עזריאלי, הנביאים 39

התערוכה "פינת החי בירושלים" הפגישה שבעה מאיירים ומאיירות עם תכנים ונרטיבים אפלים בתולדות גן החיות התנ"כי הראשון. הפאנל, המתכתב עם התערוכה כמהלך משלים יזמן דיון רחב על תכונותיו של מדיום האיור ככזה המטפל בנושאים מורכבים בהומור. האם איור חייב להיות ידידותי ומותאם לכל המשפחה? האם איור יכול להציג רגעים קשים מבלי לפענח אותם בכלים "שמחליקים" ומכסים על הקושי? ואולי דווקא האסקפיזם שטמון באיור מיועד כדי לסייע לנו להיפגש עם משברים שכאלה? 

שאלות דומות ונוספות יעלו בשיחה בין מאיירות ומאיירים המשתתפים בתערוכה וגורמים ותיקים בשדה האיור. 

 

 

8 אוגוסט
ל' אב
DRAWLIST 21:30-22:30 ZOOM

שמעון אנגל, מאייר ואוהב מוסיקה, יארח את המאייר אור יוגב לשעה של שיחה על איור, השראות ותהליכי עבודה תוך השמעת פלייליסט שבחר המאייר המתארח. והכי כיף- הם גם יאיירו יחד, על אותו ארטבורד תוך כדי שיחה והאזנה.

11 אוגוסט
ג' אלול
DRAWLIST 21:30-22:30 ZOOM

שמעון אנגל, מאייר ואוהב מוסיקה, מארח את המאיירת אסיה אייזנשטיין לשעה של שיחה על איור, השראות ותהליכי עבודה תוך השמעת פלייליסט שתבחר המאיירת המתארחת. והכי כיף- הם גם יאיירו יחד, על אותו ארטבורד תוך כדי שיחה והאזנה.

10 אוגוסט
ב' אלול
misdeeds קומיקס // הרצאת זום 20:30 ZOOM

misdeeds קומיקס

עם המאיירים ויוצרי הקומיקס הילה נועם (״חוצי״) ועומר הופמן (״הסיפור על יואב ששלח את המשפחה שלו בדואר״), העורכים של אנתולוגיות הקומיקס בהוצאת ברחש.

 

 

11 אוגוסט
ג' אלול
ערב השקת מגזין "מיד ליד" עם דוג'ו ופרויקט "הקונסולה" 20:00 סינמה הוסטל, שמאי 4

המגזין המאויר "מיד ליד" הנולד בדוג'ו- מרכז רב תחומי לעיצוב ויצירה- הינו תוצר יצירתי המגלגל את השירים שנכתבו לפני כשנה במסגרת פרויקט "הקונסולה". הפרויקט חיבר משוררים ומוסיקאים יחדיו ליצירת אלבום יש מאין. בגלגולו האחרון, שירי האלבום עברו לידם של חמישה מאיירים, אשר הפיחו בשירים חיים חזותיים ומלאי קסם.
לכבוד השקת המגזין "מיד ליד", יעלה בשנית ובעריכה מחודשת מופע של חברי קונסולה: מופע אינטראקטיבי הכולל מוזיקה, שירה, מפגש עם היוצרים, ושחרור אלבום הקונסולה להאזנה חופשית.