שרבוט שבת

אוצרות:

נעמה להב

מקימת הקבוצה:

נועה ליברמן פלשקס

מיתוג התערוכה:

מיכל שכטר והודיה שטרית

משתתפים:

אופיר שריף, אור ליבנה, איה רוזן, אליאנה זקרבסקי, אנדרי אלכסיינקו, אנה דוכמן אביטל, אנה סטרוניקובה, אנוש בר-טור, גילי דרובר, גלית וייסברג, דייב יעקב, דנה תגר, הודיה מוסרי, הילה רוזיליו, זהר ברק שרבקובסקי, חן לב, לי-אור עצמון פרואין, ליאור דהן, מיכל הירשפלד, מרינה גרצ'אניק, נועה ליברמן פלשקס, נועם מרזוק, נטי רנצנברג, נתן הלפרן, עמיר דרור, עמית רוזמן, ענבר חרובי, רינת גלבוע, ריקי מוספי ורעות בורץ.

בית אליאנס כי"ח 5, ירושלים

בית אליאנס

״שרבוט שבת״ היא קבוצת פייסבוק הפעילה מזה כחמש שנים, אשר הוקמה על ידי נועה ליברמן-פלשקס בשיתוף סיגל משל. יחד עם נועה, מנהלים את הקבוצה עמיר דרור מתל אביב, איה רוזן מניו-יורק ונעמה להב מירושלים. מטרת הקבוצה היא לאפשר מפגש יצירתי ובלתי אמצעי של מאיירים מקצוענים, חובבים וצופים שבאו רק כדי להסתכל.

בכל שבועיים נבחרים מילה או צירוף מילים מסוים כאשר חברי הקבוצה מאיירים בעקבותיהם ככל העולה על רוחם, כשהתנאי היחיד הוא שהעבודה תהיה חדשה ונעשית לצורך הקבוצה. כך מתאפשרת לחובבי האיור התנסות חדשה, ולמנוסים לחזור אל חוויה של רישום, ציור ושרבוט בשביל הכיף. במסגרת הפסטיבל, צועדת הקבוצה לראשונה אל העולם האמיתי שמחוץ למסך. התערוכה מציגה התייחסות איורית של חברי הקבוצה לשלוש המילים: לילה, לב ועיר. חלק זה של התערוכה יהווה מקבילה מודפסת לפעילות השוטפת של ״שרבוט שבת״ ויאפשר למבקרים הצצה פנימה.

בנוסף, יוצגו מיטב העבודות של הקבוצה מיום הקמתה.

איור: לי-אור עצמון